Opony Barum

Dobrej jakości opona samochodowa dla każdego - taka wizja przyświeca oponom Barum. Łączą one wysoką jakość z niskimi cenami. Stosunek ceny do jakości czeskiego producenta koronuje markę zależną od Continental AG jako popularnego producenta opon w segmencie niskich cen. Przekonaj się do opon Barum w naszym asortymencie:

  • Opony letnie Barum
  • Opony zimowe Barum
  • Opony całoroczne Barum

Historia opon Barum

 

Podczas gdy Barum dziś, jako marka należąca do Continental AG, opiera się na doświadczeniu globalnego lidera rynku, początki opon Barum sięgają dalej w przeszłość. Założycielskie trio Bata, Rubana i Mitas dostrzegło rosnący potencjał gumy i w 1948 roku założyło firmę oponiarską. W ten sposób w czeskim mieście Zlín narodziła się firma, nazwana od pierwszych liter imion jej założycieli - BaRuM. Do dziś firma osiąga stałe sukcesy: od 1971 roku jest organizatorem Rajdu Barum, jednej z najpopularniejszych imprez motorowych w Czechach. Dziś siedziba produkcji opon Barum znajduje się w czeskim mieście Otrokovice.

Właściwości opon Barum

 

Od samego początku firma postawiła sobie za cel, aby opony Barum były trwałe i oferowały wysokie osiągi, a jednocześnie były dostępne w uczciwych cenach dla każdego. Ponadto opony są szczególnie oszczędne pod względem zużycia paliwa dzięki specjalnym bieżnikowi. Opona Barum Bravuris oferuje dobrą przyczepność na drogach i zakrętach w lecie. Krótka droga hamowania zwiększa bezpieczeństwo podczas podróży i przyczynia się do przyjemnej jazdy. W zimie opona Barum Polaris jest dobrym wyborem dzięki jej przyczepności na mokrych i śliskich drogach. Oprócz wysokiej jakości opon do samochodów osobowych, marka produkuje również opony Barum do SUV-ów, vanów i pojazdów użytkowych.