Nasza praca. Twoje bezpieczeństwo!

Wyszukaj serwis Premio

DUNLOP SPORT BLURESPONSE NA PIERWSZYM MIEJSCU W TESTACH MAGA
DUNLOP SPORT BLURESPONSE NA PIERWSZYM MIEJSCU W TESTACH MAGA

DUNLOP SPORT BLURESPONSE NA PIERWSZYM MIEJSCU W TESTACH MAGA

Dwa pierwsze miejsca i trzy drugie – zwycięstwo oferty opon Dunlop
o wysokich osiągach

 
Dunlop, jeden z wiodących światowych producentów opon HP i UHP (High Performance i Ultra High Performance) informuje, że wprowadzone niedawno opony Sport BluResponse zwyciężyły w testach magazynów motoryzacyjnych „Auto Bild” [1]  i „ACE Lenkrad/GTU” [2] w Niemczech. Sukces ten przychodzi zaledwie kilka tygodni po wysokiej ocenie brytyjskiego „Auto Express”, który określił nowe BluResponse mianem „wartościowego uzupełnienia oferty marki” w związku ze znakomitymi wynikami w porównaniu z najważniejszą konkurencyjną oponą.
Sport BluResponse to nowe opony letnie do samochodów osobowych. Nowość Dunlopa zapewnia między innymi znakomite osiągi na mokrej nawierzchni, bez kompromisu po stronie przebiegów, a także efektywności paliwowej.
Nowa opona powstała w oparciu o 125-letnią tradycję Dunlopa zwycięstw w wyścigach samochodowych. Zawiera polimery opracowane na potrzeby zmagań sportowych pojazdów. Dzięki nim opona lepiej dostosowuje się do nawierzchni, a co za tym idzie wykazuje zwiększoną przyczepność i udoskonalone parametry hamowania. Sport BluResponse osiągają, w ramach europejskiego systemu etykietowania opon, klasę B w pod względem efektywności paliwowej oraz klasę A w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni [3]. To jedne z najwyższych parametrów wśród opon obecnie dostępnych na rynku.
„Dobre wyniki testów pism motoryzacyjnych to odzwierciedlenie naszej strategii oferowania najlepszych produktów na rynku – nie tylko w ujęciu europejskiego systemu etykietowania, ale także pod względem wszystkich innych parametrów opon. Z wysokimi ocenami BA, BluResponse należą do jednych z najszerzej dostępnych na rynku opon o tak dobrych osiągach. Uznanie, jakie zdobywa BluResponse w szerokich, wychodzących poza parametry widoczne na etykiecie, testach pokazuje, że nasza strategia działa: oferujemy godne zaufania, wysokiej jakości ogumienie” – powiedział  Sanjay Khanna, dyrektor zarządzający marki Dunlop. „Auto Bild Online” określił oponę Dunlop BluResponse mianem “wzorowej”, a „ACE Lenkrad/GTU” dał jej najwyższą ocenę: „bardzo polecanej”. Najnowsze wyniki opublikowane właśnie przez ADAC[4], ÖAMTC (Austria) [5] i organizację konsumencką Stifung Warentest[6] dają BluResponse znakomite drugie miejsce – we wszystkich testach do pełnego zwycięstwa zabrakło tylko jednego punktu.
 
Dunlop, marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company, jest jednym z wiodących w świecie producentów opon klasy high performance, odnoszącym ogromne sukcesy w dziedzinie sportów motorowych. Bogate doświadczenie firmy w dziedzinie wyścigów opiera się na ciągłym rozwoju innowacyjnych technologii projektowania i produkcji opon do codziennej jazdy. Idąc w ślad za nieustającym pragnieniem podnoszenia przyjemności z jazdy, Dunlop oferuje wszystkim typom motocyklistów i kierowców dynamikę oraz wytrzymałość, jakie daje się uzyskać tylko z najnowszych technologii oponiarskich.
Więcej informacji na temat Dunlopa można znaleźć na stronie www.dunlop.pl
 

[1] 195/65R15 91V, „Auto Bild“, Numer 9, 1 marca 2013 r., oponę określono jako „wzorową”
[2] 195/65R15 91V, Numer 2, 15.02.2013 r., Opona wygrała test, określono ją jako „Bardzo polecaną“
[3] Klasy na etykiecie dla dostępnych (począwszy od 1 marca br.) na rynku rozmiarów opony; opony o klasie BA stanowią 58% ogółu dostępnych rozmiarów tej opony
[4] 185/60R15 84H, ADAC Motorwelt Numer 3, 21.02.2013 r., 2013, ocena “Dobra”
[5] 185/60R15 84H, ÖAMTC  Autotouring Numer 3, 21.02.2013 r.
[6] 185/60R15 84H, Stiftung Warentest Numer 3, 21.02.2013 r.